Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2013

Α.Σ.ΛΟΚΡΟΣ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ! ! !

Το Σάββατο 5/10 στο κλειστό της Θήβας έγινε η πρεμιέρα του παιδικού πρωταθλήματος για την ομάδα μας.

Σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα και με πολύ στρατηγική από τους δύο προπονητές η ομάδα μας κατάφερε και πήρε το πρώτο ρόζ φύλλο αγώνα της χρονιάς κερδίζοντας τον ΑΡΗ Θήβας με σκορ 55-57.

Ξεκινήσαμε πολύ καλά και στα πρώτα 6 λεπτά του 1ου δεκαλέπτου ήμασταν μπροστά στο σκορ με 12-6. Στη συνέχεια ο ΑΡΗΣ ισορρόπησε το παιχνίδι και εκμεταλλευόμενος τα δικά μας λάθη στην άμυνα κατάφερε να προηγηθεί στη λήξη του 1ου δεκαλέπτου 18-15. Στο 2ο δεκάλεπτο τα λάθη για την ομάδα μας συνεχίστηκαν και η εικόνα μας πολύ άσχημη. Αποτέλεσμα ημιχρόνου 30-21.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκει εξ ολοκλήρου στην ομάδα μας!!!

Το πάθος, η ενέργεια και η πίστη για τη νίκη που είχαν οι παίκτες μας και ο προπονητής τους Μάτος Ανέστης στην πρεμιέρα του ως κοουτς, κυριάρχησαν στο παρκέ. Με κλειστή άμυνα και χωρίς λάθη καταφέραμε την ανατροπή απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα. 15-22 το σκορ του 3ου δεκαλέπτου και 10-14 του 4ου. Τελικό σκορ 55-57 και πανάξια νίκη στην πρεμιέρα για τα παιδιά μας.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και τον προπονητή τους, γιατί όλοι συνέβαλαν με τον τρόπο τους ο κάθε ένας σε αυτή τη σπουδαία νίκη!

Ο προπονητής της ομάδας
κ.Ανέστης Μάτος

Επόμενος σταθμός μας στις 20/10 και πάλι στο κλειστό της Θήβας με αντίπαλο την ομάδα ΕΣ ΚΑΔΜΟΣ.